מי אנחנו

הפורום הישראלי לחיות מעבדה (ILAF ( Israeli Laboratory Animal Forum הוקם בשנת 1998 ונרשם כעמותה בשנת 1999 ע"י חוקרים, זואו-טכנאים ורופאים וטרינרים, העוסקים במחקר ברפואת חיות מעבדה. מאז שנת 2001 קשור הפורום ILAF בקשרים מקצועיים עם אירופה ולמעשה מייצג את ישראל בתחום המדעי והרפואי של חיות המעבדה. מטרת הפורום היא להוות מרכז מקצועי בתחום המחקר בחיות מעבדה. הפורום מארגן פגישות וכינוסים מקצועיים, דואג לעדכון החברים בעזרת חומר מקצועי ומהווה מקום מפגש להחלפת דעות, ולמתן פתרונות לבעיות מקצועיות. הפורום מאגד בתוכו את מרבית הוטרינרים העוסקים ברפואת חיות מעבדה, חוקרים מתחומי הביולוגיה, פיתוח תרופות, טוקסיקולוגיה וביוטכנולוגיה, טכנאים בכירים ונציגי חברות הקשורות לתחום חיות המעבדה, והציוד emotional support animal registration הייחודי הקשור לתחזוקת החיות ולטיפול בהן. בפורום חברים רופאים וטרינרים, מומחים בתחום רפואת חיות מעבדה בארץ, במסגרת ארגונים ציבוריים ומשרדים ממשלתיים שונים, וכמו כן אנשי מקצוע בכירים שמומחיותם מוכרת באירופה ובארה"ב. הפורום הישראלי לחיות מעבדה (ILAF), שם לו למטרה לקדם את תחום רפואת חיות המעבדה בישראל. בנוסף, אנו מעוניינים להקל ולסייע למתמחים, שהם חברי הפורום, לקבל גם את ההתמחות האירופאית (ולא רק הישראלית). לשם כך מבצע הפורום את הפעולות הבאות:
  1. כל מתמחה המעוניין באינפורמציה, או קשר עם גורמים אירופאים מוזמן לפנות לאחד מחברי הנהלת הפורום שיסייע בידו ביצירת הקשר.
  2. הפורום נמצא בקשר עם גורמים אירופאים לשם הכרה במוסדות ישראלים כמוסדות מוכרים לצורך קיום ההתמחות האירופאית.
אנו מתחייבים לפעול למען מזעור סבלם והפחתת מספרם של בעלי החיים החיוניים למחקר ולנצל את הידע בתחום רפואת חיות מעבדה להוצאת חוברות ובהם המלצות לטיפול נכון בבעלי חיים במחקר. אנו פועלים למתן מידע לכלל הציבור על משמעות המחקר הרפואי חשיבות וחיוניות השימוש בבעלי חיים במסגרתו, הישגיו והקשיים העומדים בדרכו. אנו נפעל לחנך ילדים ונוער בבתי הספר בדבר החשיבות העצומה והמשמעות של המחקר הרפואי.